![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14928008
*
nr 1492 8008
Spegel
med förgylld ram, 95x83 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 september 2022
kl 19:23:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 22:43:21
1
100 kr
25/9 04:05:21
2
400 kr
26/9 19:13:50
3
200 kr
26/9 19:13:50
2
250 kr (Budbetjänt)
26/9 19:14:08
3
300 kr
26/9 19:14:08
2
350 kr (Budbetjänt)
26/9 19:14:33
3
400 kr
26/9 19:14:33
2
400 kr (Budbetjänt)
26/9 19:14:59
3
450 kr
26/9 19:18:22
4
Vinnande bud
26/9 19:20:07
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1492 8008
Spegel
med förgylld ram, 95x83 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 september 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/9 22:43:21 | 1 | 100 kr |
25/9 04:05:21 | 2 | 400 kr |
26/9 19:13:50 | 3 | 200 kr |
26/9 19:13:50 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
26/9 19:14:08 | 3 | 300 kr |
26/9 19:14:08 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
26/9 19:14:33 | 3 | 400 kr |
26/9 19:14:33 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
26/9 19:14:59 | 3 | 450 kr |
26/9 19:18:22 | 4 | Vinnande bud |
26/9 19:20:07 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23